Sprężarki bezolejowe

Firma WAN oferuje Państwu kompresor bezolejowy oparty na wydajnej włoskiej pompie GENTILIN. Sprężarka dedykowana jest do zastosowań profesjonalnych, do pracy ciągłej. Zarówno zastosowane materiały jak i rozwiązania konstrukcyjne powodują, że żywotność maszyny dorównuje naszym rozwiązaniom olejowym. Pompa ta nie wymaga oleju, więc obniżamy koszty eksploatacji związane z jego uzupełnianiem jaki i jego kontrolowaniem. Nie musimy obawiać się ryzyka zatarcia przy niewłaściwej eksploatacji. W modelu tym nie ma problemu z rozruchem w niskich temperaturach. Dzięki nowoczesnym technologiom (ceramiczna powłoka powierzchni wewnętrznej cylindra, grafitowe pierścienie) uzyskaliśmy z silnika o mocy 3kW wydajność na wyjściu 400 l/min.

Sprężarka zagregowana jest na polskim zbiorniku, gwarantującym kilkudziesięcioletni okres eksploatacji. Zastosowany presostat ze zintegrowanym przekaźnikiem przeciążeniowym i zaworem dekompresyjnym realizuje pełną automatykę pracy. Okresy przeglądów serwisowych wydłużono do ok. 5 tys. godzin.

Standardowo sprężarkę proponujemy na zbiorniku 120 litrów (na specjalne zamówienie możemy zainstalować ją na 240 lub 400 litrach oraz zabudować dwie sprężarki na jednym zbiorniku w układzie – tandem).

Konstrukcja tego modelu została opracowana pod kątem profesjonalnego wykorzystania, szczególnie dedykowana jest dla aplikacji wymagających stabilnego i czystego powietrza.

Kompresory bezolejowe serii WAN-BS zapewniają niezawodną, bezawaryjną oraz bezobsługową eksploatację w wielu gałęziach przemysłu – zwłaszcza w spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej oraz stacjach wodociągowych.

Pomimo wyraźnej ekspansji bezolejowych sprężarek śrubowych czy spiralnych wciąż maszyny tłokowe pozostają atrakcyjną alternatywą.

Parametry techniczne

Typ
Moc[kW]
Ciśnienie[bar]
Wydajność[m3/h] / [l/min]
Zbiornikpojemność [l] / przewoźny
Waga[kg]
Wymiary D x S x W[mm]
WAN-BS 2
1.7 kW
5 bar
6 bar
8 bar
9 m3/h / 150 l/min
8.4 m3/h / 140 l/min
7.2 m3/h / 120 l/min
120 l / NIE
92 kg
1200 x 410 x 870 mm